Knihy

V roce 2010 začal vznikat rodinný příběh o adventu a vánočních svátcích, který se díky zázračnému andílkovi Vandílkovi propojil s betlémským příběhem o narození Ježíška. Na jaře 2011, kdy byly na světě první kapitoly, se Radka pustila do tvorby ilustrací a v říjnu 2011 se nám podařilo pokřtít knihu Vánoce s andílkem Vandílkem aneb Dva výlety do Betléma a zase zpátky domů. Po třech vánočních sezonách byl celý náklad knihy rozebraný, a proto jsme na podzim 2014 vydali druhé upravené vydání.
Informace o knize Vánoce s andílkem Vandílkem zde >>>

V polovině října 2014 jsme se v rámci vydání volného pokračování nazvaného Duhové tajemství andílka Vandílka aneb Dva výlety do zlatovzduchu rozhodly zkusit crowdfunding a zveřejnit náš projekt na Hithit.com. Chtěly jsme získat cílovou částku (50 000,- Kč), nechat vytisknout 200 knih navíc a věnovat je dětem v nemocnicích, abychom je podpořily v nalézání vnitřní síly, radosti, štěstí a naděje. Po týdnu na Hithitu jsme získaly tolik příspěvků, že byla cílová částka přesažena, a tak bylo jasné, že se Vandílek rozletí k více než 200 dětem! Nakonec náš projekt podpořilo 155 přispěvatelů, díky nimž jsme získaly 201 % cílové částky, tzn. příspěvek na 402 knih pro děti v nemocnicích. K těmto knihám přibylo dalších 380 od soukromých přispěvatelů. Celkem jsme tedy mohly dětem rozdat 782 knih, a to nejen těm v nemocnicích, ale i v sociálně slabých rodinách a dětských domovech.
Informace o knize Duhové tajemství andílka Vandílka zde >>>

V obou knížkách se snoubí se každodenní realita dětského života se snovým prostorem, ve kterém se děti ocitnou spolu s malým zázračným andílkem.

Proleťte se s andílkem Vandílkem!!!